Uygulamalar
      Dolgu Uygulamaları
      Kimyasal Peeling
      PRP
      Lazer İle Yapılan Tedaviler
      Kılcal Damarlarda Lazer Tedavisi
      Akne (Sivilce)
      Lazerle Cilt Gençleştirme Ve Kırışıklık Tedavisi
      Lekeler Ve Lazerle Leke Tedavisi
      Karbon Peling
      Jilet İzi (Faça İzi) Tedavisi
      Lazerle Yara İzi Tedavisi
      Dövme Silme
      Lazerle Genital Beyazlatma
      Lazerle Çatlak Tedavisi
      Lazerle Göz Altı Morluğu Tedavisi
      Lazerle Tırnak Mantarı Tedavisi
      Lazerle Siğil Tedavisi
      Lazerle Ksantalezma, Keratoz Ve Ben Tedavisi
      Lazer Epilasyon
      Botox
      Derma Roller
      Mezoterapi
Karbon Peling

Karbon peeling bir cilt soyma işlemi değildir burada adı geçen lazer ile peeling cildinin soyulmasını istemeyenler için ayrıca cildin altına lazer ışınları ulaştırarak cildin sorunlarını gideren ciltte hasar yaratmadan günlük hayattan alıkoymadan uygulanan bir lazerdir. Cildinize kullandığınız ürünler, bakımlar ve kimyasal peelingler cilt altına ulaşmadığı için lazer teknolojileri kadar etkin sonuç vermemektedir. Her mevsim uygulanabilme imkânı olan özel bir tedavi işlemdir.

 

Karbon Peeling Hangi Cilt Sorunlarını Giderir?

Karbon Peelingde amaç ciltte var olan lekeleri, gözenek açıklıklarını, ton farklılıklarını iğnesiz, acısız uygulama sonrası kişinin günlük yaşamını kısıtlamadan yapılan ve bu sorunların giderilmesinde konforlu başarılı bir tedavidir.

 

Karbon Peeling Nasıl Uygulanır?

Önce karbon solüsyonu cilde sürülür. Gözeneklerin içlerine kadar dolan bu karbon partikülleri cilt üzerinde oluşan keratin yabancı parçacıklar gibi ve yağ gibi cilde zararlı olabilecek veya cildin görüntüsünü olumsuz yönde etkileyebilecek maddelere yapışıyor ve bunların çevresini sararak hapsediyor. Q switch lazer nano saniyelik atışlarla lazer ışınlarını karbon partikülleri üzerine gönderiyor. Gözeneklerin içlerine kadar dolmuş karbon peeling partikülleri bu ani enerjinin etkisiyle patlama şeklinde bir reaksiyon sağlıyor. Bu çok hızlı bir süre içinde gerçekleşiyor. Çevre dokuda aşırı ısı oluşumuna neden olmadan hapsedilen kir, yağ ve ölü hücreleri patlatarak ciltten uzaklaştırıyor. Karbon peeling cilt yüzeyinde hassas peeling etkisi yaratır . Uygulama sonrasında gözeneklerin iç çeperinde oluşan minimal patlamaların ortaya çıkardığı hasar cildin kendini yenilemesine neden olur. Uygulama sonrasında gözenek sıkılaşması ve ton farklılıklarını dengeleyerek tazelenmiş bir cilt ortaya çıkar. Cildin yapısına göre 4, 6 veya 8 seans uygulanmaktadır.

 

Karbon Peelingin Cilde Etkileri Nelerdir?

Lazer ışınları, en yüksek düzeyde güvenli bir şekilde cildin alt tabakasına ulaşarak, kenetlenmiş leke ve pigmentlerini parçalar ve ciltten atılabilir hale getirir. Bunun sonucunda ciltteki lekelerin giderilmesi gözeneklerin sıkılaştırılmasını ve yağ düzensizliğini dengeler aynı zamanda hücrelerde kolejen üretimini tetikler ve elastikiyet liflerinin sıkılaşmasını sağlar. Bu uygulama sonrasında ciltte etkileri ilk aşamada kısmen görülse de  asıl cildin kendini yenilenme sürecine girer 3 ile 6 ay arasında artarak devam eder ve cilde yaratığı etki bu geçen sürede daha net görülebilmektedir.

 

Karbon Peeling Sonrası Hangi Tedaviler Yapılır?

Bu sorunlar dışında sistemin diğer tedavi protokolleri ile karbon uygulamasının hemen arkasına yine her mevsim uygulaya bildiğimiz tedaviler şunlardır.

• Melazma (derin lekeler)

• Güneş Lekeleri

• Gözenek

• Cilt beyazlatma (cilt tonunun açılması)

• Lifting (cilt sıkılaştırma)

• Akne tedavileri

• Çil Lekeleri

• Yaşlılık lekeleri

• Tüy sarartma

 

İşlem Süresi ve Seans Aralıkları Nasıldır?

İşlem süresi 30 dk. kadar olup haftada 1 veya 15 günde bir tekrarlanabilir cildin ihtiyacına göre belirlenmekte olup  4, 6, 8 seans yapılan uygulamalarda memnun edici sonuçlar alınmaktadır.

 

Karbon Peeling Faydaları Nelerdir?

• Cildin soymadan yapılan bir peeling işlemidir.

• Leke, gözenek, ton farklılıklarını giderir.

• Her mevsim güvenle uygulanabilir.

• Cildi aydınlatır daha canlı bir görünüme kavuşturur.

• Acısız ağrısız günlük yaşamdan alıkoymayan öğlen arası dahi yapılabilen bir işlemdir.

• Cilde lifting sağlar yaşlanmaya karşı korur.