Uygulamalar
      Dolgu Uygulamaları
      Kimyasal Peeling
      PRP
      Lazer İle Yapılan Tedaviler
      Kılcal Damarlarda Lazer Tedavisi
      Akne (Sivilce)
      Lazerle Cilt Gençleştirme Ve Kırışıklık Tedavisi
      Lekeler Ve Lazerle Leke Tedavisi
      Karbon Peling
      Jilet İzi (Faça İzi) Tedavisi
      Lazerle Yara İzi Tedavisi
      Dövme Silme
      Lazerle Genital Beyazlatma
      Lazerle Çatlak Tedavisi
      Lazerle Göz Altı Morluğu Tedavisi
      Lazerle Tırnak Mantarı Tedavisi
      Lazerle Siğil Tedavisi
      Lazerle Ksantalezma, Keratoz Ve Ben Tedavisi
      Lazer Epilasyon
      Botox
      Derma Roller
      Mezoterapi
Lazerle Çatlak Tedavisi

Cilt çatlakları cildin incelmesi, kollajen ve elastik liflerin zarar görmesi sonucu ortaya çıkarlar. Deri yapısı esnek olmayanlarda aniden kilo almak, ergenlik çağında boy ve kilo artışına bağlı, gebeliklerde karın ve göğüs derisinin gerilmesine bağlı çatlaklar oluşabilir. Ayrıca kortizon türü ilaç alanlarda, kortizonla ilgili hormon hastalığı olanlarda cilt çatlakları meydana gelebilir. En çok kalça, diz arkaları, karın ve göğüs bölgesinde görülür. Bazı kişilerde çatlaklar geniş boyutta ve pembe renkle başlayıp zaman içinde beyaz renge döner. Bazen de çok ince, beyaz renkli çatlaklar şeklinde birden ortaya çıkabilir. Tıbbi bir problem olmamasına rağmen kozmetik olarak rahatsız eden bir durumdur.
 

Çatlak tedavisinde başlıca lazer tedavileri, dermaroller, mezoterapi, PRP ile birlikte cildi yenileyen kremler kullanılabilir.

Lazerle cilt çatlağı tedavisinde en etkili lazerler fraksiyonel lazerlerdir. Beraberinde kullanlılan nd-yag lazer ve smooth mod lazerlerle etkinlik artmaktadır. Lazerler ısı etkisi ile kollajeni kısaltırlar, kısa sürede sıkılaşma etkisi yaratırlar. Daha sonra kollajen ve elastik lifleri artırarak cildi yenilerler. Böylece çatlak görünümünde hafifleme meydana gelir.

Lazer çatlak tedavisi ortalama 3-6 seans yapılmalıdır. Seans aralıkları 1-2 ayda bir olabilir. İşlem sonrası güneşten korunmak gerekir. Tedavi aralıklarında çatlağa iyi gelen retinol (vitamin A), vitamin C, vitamin E, antioksidan, büyüme faktörleri, peptid içeren kremler kullanılabilir. Mezoterapi, dermaroller ve PRP gibi yöntemlerle kombine edilerek lazerlerin etkinlikleri artırılabilir.

Kliniğimizde bu amaçla fraxiyonel lazer, nd-yag lazer, smooth mod lazer er-yag lazer, PRP ve dermapen, mezoterapi uygulamaları yapılmaktadır