Uygulamalar
      Dolgu Uygulamaları
      Kimyasal Peeling
      PRP
      Lazer İle Yapılan Tedaviler
      Kılcal Damarlarda Lazer Tedavisi
      Akne (Sivilce)
      Lazerle Cilt Gençleştirme Ve Kırışıklık Tedavisi
      Lekeler Ve Lazerle Leke Tedavisi
      Karbon Peling
      Jilet İzi (Faça İzi) Tedavisi
      Lazerle Yara İzi Tedavisi
      Dövme Silme
      Lazerle Genital Beyazlatma
      Lazerle Çatlak Tedavisi
      Lazerle Göz Altı Morluğu Tedavisi
      Lazerle Tırnak Mantarı Tedavisi
      Lazerle Siğil Tedavisi
      Lazerle Ksantalezma, Keratoz Ve Ben Tedavisi
      Lazer Epilasyon
      Botox
      Derma Roller
      Mezoterapi
Lazerle Cilt Gençleştirme Ve Kırışıklık Tedavisi

Lazerle cilt yenileme tedavileri son yıllarda büyük gelişmeler göstermiştir. Lazerle cilt gençleştirme, sarkmaların giderilmesi ve kırışıklık tedavilerinde en büyük yenilik hastayı sosyal yaşamından soyutlamadan tedavi olmasına olanak vermesidir. Yapılan tedavi sonrası birkaç gün sürebilen kızarıklık dışında herhangi bir yara oluşmamaktadır.

Lazerle cilt gençleştirme ve kırışıklık tedavilerinde cildi soymadan etkili olan lazerler çok çeşitlidir. Bu tür lazerler ciltteki kollajeni kısaltarak ve arttırarak etkili olmaktadır. Tedavi sonrasında kırışıklarda azalma, ciltte ,aydınlanma, canlanma ve sarkmada toparlanma meydana gelir. Bu tedaviler botox, dolgu, mezolift, PRP ile kombine edilerek, sonuçlar mükemmelleştirilebilir. Lazerle cilt yenileme işlemlerinden önce veya sonra, yüz dolgu işlemlerinin uygulanması cilt kalitesinin artışıyla beraber kırışıklıklarda azalma ve yüz sarkmasının toparlanmasında çok etkili olmaktadır.

Kırışıklık ve sarkma çok yoğun olduğu durumlarda daha derin lazer işlemlerine başvurulur. Bu ugulamalar lokal anestezi altında yapılır. 3-7 gün iyileşme süresinde bir takım tedaviler kullanılır.

Lazerle cilt gençleştirme ve kırışıklık tedavilerinde sonuç alabilmek için 3-6 seans gerekebilir. Cilt yenileme sonuçları tedaviden sonra 1,5 ay sonra başlar ve 6 ay içersinde maksimum sonuç elde edilir.

Kliniğimizde bu amaçla 4D lazer tedavisi, 5D lazer tedavisi, twinlight rejuvinasyon, erbiyum-yag lazer, fraxiyonel lazer, nd-yag lazer, PRP, dermapen, dermaroller, mezoterapi, dolgu, botox, somon DNA uygulamaları yapılmaktadır.

YÜZ SARKMASI TEDAVİSİ

Yüz sarkması, yaşın ilerlemesi ve yer çekiminin etkisiyle birlikte cildin gevşemesi ve elastikiyetini kaybetmesi ile oluşur. Genellikle 30’lu yaşlardan itibaren başlayan bu sarkmalar ciltte olumsuz ve yorgun bir görünüm yaratır. Kimyevi temizleyiciler, aşırı makyaj, çevresel ve genetik faktörler, hızlı kilo kaybı ve sigara kullanımı da yüz sarkmasına neden olan diğer faktörlerdir.
Yüz sarkmasını engellemek için kırışıklık ve yaşlanma belirtilerinin başlangıcında önlem almak ve gerekli tedavilere başlamak gerekir. Yüz çizgileri hafifken dolgu, botoks gibi kırışıklık önleyici işlemleri yaptırabilirsiniz. Ayrıca cilt altına anti-aging vitamin, mineral uygulamaları ve lazer işlemleri de yapılabilir. Cilt sarkması için en uygun tedavi yöntemi lazerdir. Cilt altına uygulanan derin lazer uygulamalarıyla cildin bağ dokusu (özellikle kollajeni) arttırılır cilt altı dokusu yenilenir ve sarkmalar giderilir.
Yüz sarkmasında dermatologlar ameliyatları genellikle önermez. Çünkü yapılan ameliyatların yüksek oranda yan etkilerinin olması, işlem sonrası uzun süre iş ve sosyal hayattan uzak kalınması sebebiyle hastalara diğer alternatif yöntemler önerilir. Bu sebeple yüz sarkmasının onarılmasında, ameliyat olmadan, kişinin normal hayatına devam edebildiği yöntemler kullanılmaya başlanmıştır.

Yüz sarkması tedavisinde pek çok sayıda lazer, lazer dışı cihazlar ve yöntemler kullanılmaktadır. Kullanılan yöntemlerde genellikle, cilt ve cilt altı dokusu yenilenerek sarkmalar giderilir. Cilt dokusundaki kollajen, elastik lifler ve hyaluronik asit maddeleri tekrar yenilenerek yüzün toparlanması sağlanır.
Cilt sarkması olan hastalar; mezoterapi, lazer, PRP gibi cildi sıkılaştıran yöntemler tercih etmelidir. Ancak cilt altındaki dokularda sarkması olan hastalar; dolgu, botoks ve lazer yöntemlerini tercih etmelidir.
Yüz sarkması tedavisi kişinin yaşı, cildin sarkma derecesi ve cilt yapısına göre planlanmalıdır.
Cildinizde henüz sarkmalarınız yoksa alacağınız bazı önlemlerle bu problemin oluşmasını engelleyebilirsiniz. Sigara ve alkol tüketiminden, güneş ışınlarının zararlı etkilerinden uzak durmalısınız. Ayrıca sık kilo alımı ve kaybı, uykusuzluk, yeterli su tüketilmemesi ve vitamin eksikliği de cilt sarkmasına neden olmaktadır.

Kliniğimizde bu amaçla 4D lazer tedavisi, 5D lazer tedavisi, twinlight rejuvinasyon, erbiyum-yag lazer, fraxiyonel lazer, nd-yag lazer, PRP, dermapen, dermaroller, mezoterapi, dolgu, botox, somon DNA uygulamaları yapılmaktadır.

BOYUN VE KOL SARKMASI TEDAVİSİ

Genellikle hızlı kilo alıp verme ile oluşur. Cerrahi olmayan ya da cerrahi istemeyen hastalarda Lazer tedavisi uygulanır. Amaç derideki kollajeni arttırmaktır. Bu amaçla smooth mod lazer, nd-yag lazer ve fraxiyonel lazer ile birlikte PRP ve mezoterapi yöntemleri kullanılmaktadır.