Uygulamalar
      Dolgu Uygulamaları
      Kimyasal Peeling
      PRP
      Lazer İle Yapılan Tedaviler
      Kılcal Damarlarda Lazer Tedavisi
      Akne (Sivilce)
      Lazerle Cilt Gençleştirme Ve Kırışıklık Tedavisi
      Lekeler Ve Lazerle Leke Tedavisi
      Karbon Peling
      Jilet İzi (Faça İzi) Tedavisi
      Lazerle Yara İzi Tedavisi
      Dövme Silme
      Lazerle Genital Beyazlatma
      Lazerle Çatlak Tedavisi
      Lazerle Göz Altı Morluğu Tedavisi
      Lazerle Tırnak Mantarı Tedavisi
      Lazerle Siğil Tedavisi
      Lazerle Ksantalezma, Keratoz Ve Ben Tedavisi
      Lazer Epilasyon
      Botox
      Derma Roller
      Mezoterapi
PRP
PRP (Platelet Rich Plasma) TEDAVİSİ

PRP (Platelet Rich Plasma) yani Trombositten zengin plasma uygulamaları son yıllardaki en önemli buluşlardandır. Kişinin kendi kanındaki büyüme faktörleri kullanılmaktadır. PRP uygulamalarının en güzel yanı, kişinin kendi kanından yapıldığından herhangi bir allerji yada hastalık bulaşma riskinin olmamasıdır.

PRP Etki Mekanizması
Plasma içinde bulunan aktive olmuş trombositler ve lökositler büyüme faktörleri salgılar. Bu büyüme faktörleri kök hücrelerini o bölgeye çeker ve çoğalmalarını tetikler. Tüm bu mekanizma sonucunda o bölgede hücre yenilenmesi olur. Kırışıklıklar açılır, yara iyileşmesi gerçekleşir, saçlarda çoğalma olur vs..

Nasıl Hazırlanır
Hastadan alınan kan özel tüplere alınıp  santrifüj edilir. Çökelti üzerinde kalan beyaz plasmanın alt kısmı kullanılır. Bu bölüm yoğun şekilde trombosit (pıhtılaşma ve onarım hücreleri) ve lökosit içerir (Not: santrifüj sonrası 1cc. plasmada 1 milyon trombosit bulunur, sayının daha fazla olması PRP etkinliğini artırmamaktadır). Bu kısım enjektöre alınıp değişik şekillerde uygulanır.

Uygulama Şekilleri
Dolgu maddesi gibi derin enjeksiyon
Dermaroller tedavisi ile cilde yedirilerek
Mezoterapi uygulaması şeklinde deriye seri enjeksiyon
Saç derisine seri enjeksiyon
Kremle karıştırılarak yüze uygulama şeklinde ya da yüze maske şeklinde kullanılır. 
PRP Kullanım Alanları
Kırışıklıkların giderilmesi ve  cilt yenileme
Yara izi ve sivilce izlerinin tedavisinde, yanık izlerinin tedavisinde
Saç dökülmesi ve Androjenik alopesi (erkek tipi saç dökülmesi) tedavilerinde
Leke ve melazma tedavilerinde
Göz altı morlukları tedavisinde
PRP ile elde edilen trombositten zengin plasma, sadece estetik amaçlı olarak kullanılmıyor. Bu plasma, onarım ve yenileme ile ilgili hücreleri bolca içerdiğinden bir çok hastalığın tedavisinde de kullanılmaktadır. Örneğin bir çok eklem rahatsızlığında, romatizmal hastalıklarda kullanılmaktadır.

PRP Uygulanmaması Gerekli Durumlar
Otoimmün hastalıklarda, Tip 1 diyabette, spondilitte, Lupusda, Haşimoto tiroidinde PRP uygulanmaz. Tip 2 diyabette yapılabilir. Yaşlı insanların kanından elde edilen PRP ile genç insanların kanından elde edilen PRP aynı kalitede değildir. Genç hastalarda daha iyi sonuç alınırken yaşlılarda daha fazla seans uyglama yapmak gerekebilir.

PRP ne kadar sürer ve hangi uygulamalarda hangi aralıklarla yapılır
Genellikle her bir uygulama 30 dakika kadar bir süre alır
PRP uygulaması, 2-4 hafta ara ile 2-4 seans yapılır. Daha sonra yılda bir kez idame olarak yapılabilir. PRP sonunda elde edilen ciltte gençleşme, kırışıklıkların azalması, pürüzlerin giderilmesi kalıcıdır. Etkinin sürekliliği için sadece yılda 1 kez idame uygulama yapılması tavsiye edilir. 
PRP, saç dökülmesinde saç mesoterapisi gibi de kullanılabilir. Bu durumda 2 hafta ara ile en az 3 ay uygulama yapılması tavsiye ediliyor. Uygulama sırasında saçların yoğunluğu artar, renklerinde koyulaşma olur
Melasma  tedavisinde  PRP nin 4 hafta ara ile en az 3 kez yanak bölgelerine mesoterapi şeklinde uygulanması öneriliyor. 
PRP uygulamasının yüzeyel uygulamaları (kremle karıştırıp uygulama, yüz maskesi şeklinde uygulama ve sprey şeklinde uygulama), hemen lazer uygulandıktan sonra uygulanabiliyor. 
Botox ve dolgu uygulamalarının PRP enjeksiyonları ile aynı anda yapılmaması gerekir. Bunun sebebi PRP uygulamasının uygulama sahasında makrafajları artırması. Makrofajlar, Botox ve dolgu maddesi ile etkileşerek etkilerinin süresini kısaltabiliyor.